תפירה - ההבדל בין תפירה פרטית לתעשייתית​

כולנו צרכנים של טקסטיל, הרי בלי בגדים – לא נוכל לשרוד. מעבר לתפקיד הפונקציונאלי שהבגדים משמשים עבורנו, הפכו ענקיות הטקסטיל למכתיבות צו אופנה ואלו אשר מכתיבות מה נשאר ומה הולך. אנחנו כצרכנים מקבלים את הבגד שלנו כמוצר סופי ומוגמר מבלי לחשוב על ההליך הארוך שעובר מרגע סקיצת עיצוב הבגד, יצורו במפעל ושליחתו אל החנויות השונות. ידוע לכולנו שחברות הטקסטיל מייצרות את בגדיהם על ידי מכונות ענק בעוד שהתפירה הפרטית קצת הוזנחה, עברה למאחורי הקלעים והפכה להיות ענף בוטיקי יוקרתי.

 

תפירה פרטית – זה כל ההבדל

 

לכל דבר שהוא תעשייתי משמעותו שתהליך הייצור שלו זול יותר ושמי שמפקח עליו הוא רובוט, במקרה הזה מכונה, ולא בן אנוש. המכונות עשו עבורנו דברים נפלאים והקלו על מלאכתו של האדם, אך יחד עם זאת, אפשר לומר שעם כניסתן של המכונות אבדה קצת הנשמה. כאשר מדובר בבגדים, המעצבים הפרטיים וחנויות הבוטיק מקפידות לייצר את בגדיהן אך ורק על ידי תפירה פרטית מוקפדת אשר מלאה בתשומת לב לכל פרט ופרט. כשם ששף לא ישתמש בתמצית וניל אלא בתרמיל וניל, כך מעצב נחשב לא ישתמש בתפירה תעשייתית.

 

למידע על קורס תפירה למתחילים לחצו כאן!

 

התפירה הפרטית למעשה מאפשרת למעצב להתחבר אל הבגד וליצור איתו קשר רגשי של ממש בין מחט וחוט ועד לתוצר השלם. מעבר לחיבור ולחדוות היצירה, הרי שמדובר בפיקוח מחמיר יותר מזה אשר מפקחת המכונה. כמה פעמים קרה לנו שרכשנו בגד וגילינו פגם בייצור? זאת משום שייצור תעשייתי מפוקח על ידי מכונה ולא על ידי זוג עיניים אנושיות אשר יכולות לצוד ליקויים בבד, בתפירה או בגיזרה המבוקשת. לקוחות רבים אשר סוגדים לאופנה מתעקשים לרכוש את בגדיהם בעבודת יד בלבד.

 

להחזיר עטרה ליושנה

 

כיום, המודעות לבדים ולתפירה עדינה ואנושית קיבלה תאוצה ונדמה שיותר ויותר מעצבים ואפילו בתי אופנה גדולים מייצרים קווים שלמים בעבודת יד על מנת להעניק ללקוחות תחושה של פריט יוקרתי יותר שעמלו עליו במלוא תשומת הלב ולא הפקידו אותו בידי מכונה. התפירה התעשייתית מסייעת לנו בכל הנוגע לפונקציונאליות, אך בכל הקשור לנשמה – נשאיר זאת לתפירה הפרטית. 

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם על: תולדות האופנה 

 

 

02-6733773

מאז 1988

סטודיו A, יד חרוצים 18 תלפיות, ירושלים. קניון האחים ישראל, קומה עליונה.

שלוחת פסגת זאב: יצחק טוניק 23

טלפון: 02-6733773